Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Władze Raciborza zapowiedziały budowę parku z… miejską winnicą!

Facebook Twitter

 To ma być pierwszy po II wojnie światowej park, jaki powstanie w mieście nad Odrą. Na jego lokalizację wybrano teren w okolicach kościoła Matki Bożej przy ulicy Jana Pawła II. Tam zlokalizowane są osiedla, które w sąsiedztwie nie mają terenów zielonych. Wstępna nazwa to Park Zachodni.

Mówi wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk.

Dawid Wacławczyk: Plan jest bardzo ambitny, pozostawiamy oczywiście istniejący parking na potrzeby kościoła, jednak cześć ścieżek trzeba będzie zniwelować. Powstanie ogród deszczowy, pojawi się kilkadziesiąt drzew: klony, jawory, lipy, sosny, buki, jodły kaukaskie, brzozy, dęby szypułkowe. Pojawi się łąką kwietna i plac zabaw, z prawdziwego zdarzenia.

Winnicy miejskiej nie będzie produkowane wino, będzie ona dedykowana najmłodszym, by mogły sobie zjeść na miejscu raciborskie winogrona.

Jak podkreśla wiceprezydent Wacławczyk, miasto nie zapomina o innych częściach Raciborza.

Dawid Wacławczyk: Często słyszymy o potrzebie sadzenia drzew: „Sadźcie nowe drzewa, sadźcie nowe krzewy”. To się dzieje, w ciągu dwóch ostatnich lat Racibórz posadził 269 nowych drzew, to są drzewa, które pojawiły się w szkołach, parkach, w pasach drogowych. To są nasadzenia nowe.

Nowy raciborski park ma kosztować 5 mln złotych. Na razie to pomysł, teraz muszą go zaakceptować raciborscy radni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023