Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Włamania, kradzieże i straty – ponad 100 tys. złotych. Ale sprawcy przestępstw już siedzą

Facebook Twitter

Pod koniec stycznia tego roku do cieszyńskiego sądu skierowana została sprawa przeciwko sprawcom kilkudziesięciu kradzieży i włamań. Policjanci referatu kryminalnego skoczowskiego komisariatu prowadząc dochodzenie w sprawie, ustalili sześcioro podejrzanych. Sprawcy działali na terenie Skoczowa i Ustronia. Usłyszeli łącznie 73 zarzuty. Szacuje się, że straty, jakie zostały poniesione w związku z ich przestępczym procederem, wynoszą ponad 100 000 złotych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Łowcy głów

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Skoczowie, prowadząc postępowanie związane z licznymi włamaniami oraz kradzieżami na terenie Ustronia i Skoczowa, rozpracowali proceder przestępczy, w który zamieszane było sześć osób. Sprawcy działali głównie na terenie Skoczowa oraz Ustronia. Wśród przestępstw, których się dopuścili, są m.in. włamania do aptek, kwiaciarni, sklepów, lokali gastronomicznych, kolektury LOTTO i związane z tym kradzieże oraz zniszczenie mienia.

Sprawcy kradli dosłownie wszystko- gotówkę, sprzęt komputerowy, sprzęt AGD, bony, a nawet nalewak do piwa. Wszystkie te przestępstwa miały miejsce w lipcu ubiegłego roku. Wszczęte przez policjantów ze Skoczowa dochodzenie w tej sprawie dało szybkie rezultaty. Dzięki pracy policjantów referatu kryminalnego skoczowskiej komendy, którzy w sprawę zaangażowali innych funkcjonariuszy, a także praca operacyjna i uzyskane informacje dotyczące przestępstw, analiza zebranego materiału i rozpoznanie przez dzielnicowych i policjantów prewencji terenu oraz osób z przestępczego „światka”, doprowadziły do zatrzymania podejrzanych.

Już pod koniec lipca został zatrzymany sprawca większości tych przestępstw, 24-letni mężczyzna, a kilka dni później, w sierpniu, jego wspólnik i rówieśnik. Po doprowadzeniu do prokuratury i przesłuchaniu, pierwszy z podejrzanych – 24-latek usłyszał łącznie 34 zarzuty, a jego rówieśnik 26 zarzutów za kradzieże z włamaniami, usiłowania tych przestępstw oraz uszkodzenia mienia. Policjanci wraz z Prokuratorem wnioskowali o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania, a sąd przychylił się do ich wniosku. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci kryminalni prowadząc dochodzenie sprawie związanej z popełnieniem blisko 40 przestępstw, zebrali i zweryfikowali liczne informacje i przesłuchali ponad 60 świadków. Po miesiącach analizy materiału dowodowego i wykonanych czynnościach śledczy ze Skoczowa przekazali akta sprawy wraz z aktem oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Cieszynie.

Akt oskarżenia, poza wcześniej wymienionymi przestępstwami popełnionymi przez dwóch 24-latków, zawierał również zarzuty przedstawione czterem osobom, którzy będą odpowiadać z wolnej stopy. Jest to 21-letni mężczyzna, któremu mundurowi przedstawili 9 zarzutów, 21-letnia kobieta z dwoma zarzutami oraz 23-latek i 32-latek, którym policjanci udowodnili po jednym przestępstwie. 32- latek będzie odpowiadać za przestępstwo kradzieży zagrożone karą pozbawienia wolności do pięciu lat, z kolei pozostałym za przestępstwa związane z włamaniami grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024