Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Włamywał się do samochodów i kradł, co tylko mógł. Złodziej jest już w rękach policji

Facebook Twitter

8 zarzutów związanych z włamaniami do aut usłyszał 27-latek zatrzymany przez policję z Cieszyna. Na przełomie marca i kwietnia włamywał się do samochodów zaparkowanych na terenie Cieszyna, w autach wybijał szyby i kradł, lub też usiłował kraść, radioodtwarzacze.

fot.cieszyn.policja.gov.pl

Policjanci cieszyńskiej prewencji zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże i włamania mężczyznę, który włamywał się do samochodów i kradł, co tylko mógł. 27-latek usłyszał łącznie 8 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednakże zatrzymany mężczyzna popełnił je w warunkach recydywy, w związku z czym grozi mu surowsza kara. Został już tymczasowo aresztowany.

Do zdarzeń, których 27-latek był sprawcą, doszło na przełomie marca i kwietnia. Najpierw znikał sprzęt gospodarczy lub dokumenty, później miały miejsce kradzieże z włamaniami do pojazdów. Sprawca w zaparkowanych na terenie Cieszyna samochodach wybijał szyby oraz kradł, lub też usiłował kraść, radioodtwarzacze. Straty pokrzywdzonych w związku z zdarzeniami wyniosły prawie 6000 zł złotych. Sprawca wpadł szybko po popełnieniu przestępstwa.

fot.pixabay.com

Do jego zatrzymania doszło dzięki współpracy świadków z mundurowymi. Pokrzywdzony i jednocześnie świadek zdarzenia, który widział sprawcę, przekazał funkcjonariuszom, jak był ubrany sprawca interwencji. Policjanci skojarzyli opis sprawcy z mężczyzną, którego w przeszłości już zatrzymywali. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. 27-latek został zatrzymany niespełna godzinę po zdarzeniu. Łącznie w nocy sprawca dopuścił się czterech włamań do pojazdów. Mundurowi zauważyli go w momencie, podczas ustaleń związanych z ujawnionymi przestępstwami.

Sprawca włamań usłyszał łącznie 8 zarzutów związanych z przestępstwami przeciwko mieniu. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-latka na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności, jednak zaznaczyć trzeba, że mężczyzna popełnił przestępstwa w warunkach recydywy- konsekwencją takiego działania jest możliwość wymierzenia mu kary przewidzianej za dane przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022