Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Właściciel firmy budowlanej zniknął z kwotą co najmniej 900 tysięcy złotych? Poszkodowany ma być nowo powstały hotel w Rybniku

Facebook Twitter

Czy generalny wykonawca hotelu w Rybniku-Stodołach zniknął z kwotą co najmniej 900 tysięcy złotych? Poszkodowany ma być właściciel obiektu i wielu podwykonawców. Rybnicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przywłaszczenia mienia znacznej wartości i pokrzywdzenie dużej ilości wierzycieli.

Pod koniec grudnia do prokuratury wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące generalnego wykonawcy- firmy budowlanej w Jejkowicach:

Malwina Pawela-Szendzielorz: Zawiadomienie złożył komandytariusz tej spółki, kwestionując zachowanie prezesa zarządu spółki. Chodzi o przywłaszczenie kwoty około 400 tysięcy złotych. Drugie zawiadomienie wpłynęło od firmy, które to dotyczy przywłaszczenia znacznej kwoty pieniędzy. W zawiadomieniu jest mowa o 900 tysiącach złotych.

Radio 90: Kto miał zawłaszczyć te pieniądze?

Malwina Pawela-Szendzielorz: Oba zawiadomienia są skierowane przeciwko prezesowi zarządu spółki Rafałowi T.

Radio 90: Rafał T zapadł się pod ziemię.

Malwina Pawela-Szendzielorz: Takie były nasze pierwsze informacje, że była zgłoszona sprawa zaginięcia, potem się odnalazł. Nie mogę mówić o naszych czynnościach, gdyż jesteśmy na początku postępowania.

W sprawie, prócz właściciela obiektu, może być pokrzywdzonych co najmniej 10 podwykonawców- dodaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku Malwina Pawela-Szendzielorz:

Malwina Pawela-Szendzielorz: Te pieniądze, które były przekazane do firmy, nie zostały przekazane przez firmę do podwykonawców, czyli tutaj mowa jest o pokrzywdzeniu tych podwykonawców, którzy mieli dostać pieniądze, a ich nie dostali. W zawiadomieniu jest mowa o kwocie 900 tysięcy złotych. Oczywiście to jest kwota wstępna, początkowa, która została zgłoszona, natomiast postępowanie jest dość rozwojowe i będzie podlegało dalszej weryfikacji.

Rybnicka prokuratura nie ukrywa, że inne prokuratury również otrzymały zawiadomienia przeciwko właścicielowi firmy budowlanej z Jejkowic.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lutego 2023