Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wniosek o odwołanie starosty powiatu wodzisławskiego Tadeusza Skatuły. Co na to sam zainteresowany?

Facebook Twitter

Wniosek złożyli na wczorajszej (28.01.) sesji radni z koalicji PiS-Wspólnota Samorządowa oraz Zgoda i Rozwój. Pod wnioskiem podpisało się łącznie 12 osób. To wystarczyło, by wniosek trafił do komisji rewizyjnej rady powiatu. A w uzasadnieniu czytamy: "Starosta stracił zaufanie większości koalicyjnej rady powiatu wodzisławskiego i tym samym wyczerpały się możliwości współpracy."

Wniosek może być głosowany na następnej sesji, którą zwołano na 29 lutego. A co powiedział nam Tadeusz Skatuła komentując sprawę? Jestem zaskoczony wnioskiem o odwołanie mnie ze stanowiska starosty powiatu wodzisławskiego. Do odwołania starosty potrzeba 17 głosów z 27-osobowej Rady Powiatu. Wniosek ma być głosowany 29 lutego. W uzasadnieniu wniosku czytamy: „Starosta stracił zaufanie większości koalicyjnej rady powiatu wodzisławskiego i tym samym wyczerpały się możliwości współpracy. Jego dalsze trwanie na stanowisku starosty jest nieefektywne i niecelowe, grozi zastojem rozwoju powiatu”. Takie słowa to niszczenie dobrze funkcjonującego samorządu – przyznał w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Tadeusz Skatuła:

Starosta Tadeusz Skatuła wierzy, że nie dojdzie do jego odwołania:

A to ma nastąpić ostatniego dnia lutego. Dodajmy, że Tadeusz Skatuła jest wodzisławskim starostą od 2010 roku, wcześniej przez cztery lata był wicestarostą powiatu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj