Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Tymczasowy areszt dla drugiego ze sprawców pobicia hokeisty [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Jest tymczasowy areszt dla wiceprezesa piłkarskiego klubu GKS-u Jastrzębie. Na wniosek prokuratury, wczoraj (9.10.) zdecydował o tym sąd. A 29-latek podejrzany o napad na hokeistę GKS Katowice został zatrzymany we wtorek (8.10.) po tym, jak ze swoim adwokatem zgłosił się do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak wiecie z wiadomości Radia 90 Paweł D. który przez kilka dni ukrywał się przed policją, we wtorek (8.10.) wraz ze swoim adwokatem sam zgłosił się do prokuratury. Tam natychmiast został zatrzymany.

Poszukiwany wiceprezes klubu sportowego zgłosił się do prokuratury, dobrowolnie, został zatrzymany, przedstawiono mu zarzut dokonania rozboju z artykułu 280, paragraf 1 Kodeksu Karnego. Aktualnie skierowano do Sądu Rejonowego wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Radio 90: To, że dobrowolnie zgłosił się do prokuratury jest okolicznością łagodzącą?

Można to tak oceniać, ale tutaj też fakt poszukiwań prowadzonych intensywnie mógł na to wpłynąć.

Radio 90: A dlaczego się ukrywał?

Nie wyjaśniał tego precyzyjnie, nie będę tutaj mówił o jego wyjaśnieniach. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Z Jackiem Rzeszowskim, szefem Prokuratory Rejonowej z Jastrzębia- Zdroju wczoraj (9.10.) rano rozmawiał Arkadiusz Żabka. Wiceprezesowi jastrzębskiego klubu grozi kara do 12 lat więzienia.

Drugi ze sprawców piątkowego (4.10.) napadu na hokeistę GKS-u Katowice, który rozgrzewał się przed meczem na Jastorze, to 15-latek, został zatrzymany od razu po zajściu i umieszczony w schronisku dla nieletnich.

Wiceprezes GKS-u Jastrzębie odwołany

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj