Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wnioski na 500+: W lutym w województwie śląskim złożono ich ponad ćwierć miliona

Facebook Twitter

Od 1 lutego przyjmowane są wnioski na nowy okres rozliczeniowy programu "Rodzina 500+" W ciągu pierwszego miesiąca w województwie śląskim złożono 266 tysięcy wniosków 500 +, w całym kraju już 2,5 mln.

500+
Fot. archiwum ZUS

500+ tylko elektronicznie

Świadczenie wychowawcze 500+ przysługuje rodzicom i opiekunom, niezależnie od osiąganych dochodów, na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat:

Beata Kopczyńska:  Żeby otrzymać takie świadczenie na nowy okres, który rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 31 maja przyszłego roku, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną. W tym roku wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej oficjalnej aplikacji mobilnej m-ZUS, która ułatwia i przyspiesza wypełnianie wniosku o to świadczenie.

500+

Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS – mówiła Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS. Dodajmy, że termin wypłaty świadczenia jest uzależniony od daty złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku. Każdy prawidłowo złożony do 30 kwietnia wniosek spowoduje, że zachowana zostanie ciągłość wypłat świadczenia, a pieniądze trafią do zainteresowanych do 30 czerwca.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj