Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Woda do szklanki, nie do basenu. Apele wodociągów

Facebook Twitter

Oszczędzajcie wodę – takie komunikaty zamieszczają mniejsze spółki wodociągowe w regionie. - W związku z upałami apelujemy do mieszkańców naszej gminy o wykorzystywanie wody z sieci wodociągowej tylko do niezbędnych celów tj. sanitarnych i spożywczych.

 – Prosimy, aby w godz. 15-21, przy użyciu wody z sieci wodociągowej, nie napełniać przydomowych basenów oraz ograniczyć podlewanie przydomowych ogródków i trawników – czytamy w komunikacie Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Zebrzydowicach.

W pozostałych miejscowościach Śląska Cieszyńskiego problem jeszcze nie występuje. – Woda jest, ale nie wykluczone, że taki komunikat też będziemy musieli wystosować – mówi Radiu 90 prezes Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej, Beata Halama.

Jak na razie, tego typu komunikaty, ja też o nich słyszałam, że mogą być przerwy w godzinach nocnych, u nas tego nie ma, ale tutaj apelujemy o zdrowy rozsądek prawda, w sytuacjach, jeżeli rzeczywiście są takie upały, jest problem to należałoby ograniczać to podlewaniem, czy mycie samochód u siebie, czy napełnianie basenów

Jak przyznaje Halama, wody w niektórych studniach brakuje, dlatego ludzie przyjeżdżają do Wodociągów i na miejscu napełniają beczki.

Jest dobrze, aczkolwiek rękę na pulsie musimy trzymać bo pojawiają się sygnały z gmin, gdzie ludzie głównie korzystali ze studni, że jest problem i tutaj służymy pomocą. Mieszkańcy podjeżdżają, bo taka możliwość u nas istnieje, mogą sobie zakupić do własnej beczki wodę i z tego ludzie korzystają nie tylko z gmin, w których my prowadzi zbiorowe zaopatrzenie wody, ale z gmin ościennych np. z Brennej.

A jak u Was z wodą w studniach? Komentujcie poniżej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024