Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Woda jak herbata” – Mieszkańcy Wodzisławia alarmują redakcję

Facebook Twitter

Brudna woda w kranach u mieszkańców Wodzisławia Śl. W tej sprawie napisał do nas Artur: "... od wczoraj w kranach w Wodzisławiu leci taka woda i nikt z tym nic nie zrobił" i prosi o pomoc.

Brudna i mętna woda, takie zdjęcia przesyła nam także inna słuchaczka z Wodzisławia. Jak pisze:

Tak jest od wczoraj. Administracja interweniowała do PWiK. W wodociągach twierdzą, że brakuje wody, bo jest zbyt duży pobór wody, ludzie napełniają baseny.

Dziś z okazji euro 2020 (2021) zakład wodociągów i kanalizacji wypuszcza zamiast wody piwo do kranu – sytuacja na starym mieście od kilku godzin – (nie) pozdrawiamy PWIK –

pisze kolejny mieszkaniec i dołącza zdjęcie wody w kuflu.

Sprawdziliśmy. Jak dowiedziało się Radio 90 w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śl. wszystkiemu winne są upały. Z powodu wysokich temperatur nastąpiło większe zapotrzebowanie na wodę. Ciśnienie, które do tej pory było w rurach, okazało się niewystarczające. PWiK poprosiło więc dostawcę wody, czyli Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów o zwiększenie ciśnienie. Skutek był taki, że większy przepływ wypłukał osady, które gromadzą się na stalowych rurach. Stąd kolor wody w Wodzisławiu.

Jak mówi dyżurny inspektor w PWiK, woda jest bezpieczna bakteriologicznie, ma jedynie podwyższony poziom żelaza. Sytuacja powinna poprawić się do wieczora.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj