Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodny plac zabaw w Pawłowicach już jest, ale z kąpielą trzeba jeszcze poczekać

Facebook Twitter

Przy tych temperaturach na razie nikt nie myśli o ochłodzeniu. Mimo to Pawłowice chwalą się wodnym placem zabaw, który zapewne będzie cieszył się powodzeniem w upalne dni.

fot. UG Pawłowice

Rekreacyjna, kolorowa infrastruktura powstała na Osiedlu w Pawłowicach, w pobliżu miasteczka ruchu drogowego. Są tam między innymi fontanny, armatki wodne i spryskiwacze. Plac został wyposażony w przebieralnie oraz 3 brodziki wejściowe wraz z prysznicem. Obok stanął wagonik górniczy podarowany przez KWK Pniówek, który również jest elementem rekreacyjnym. Pod ziemią została zamontowana stacja uzdatniania wodny. Wokół nasadzono zieleń. Koszt inwestycji to ponad 3,5 mln złotych.

fot. UG Pawłowice

Wodny plac zabaw to pierwsza zakończona inwestycja w gminie Pawłowice, która otrzymała dofinansowanie w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt budowy wodnej atrakcji to 3 508 367,67 złotych, z czego 2,7 mln zł pochodzi z rządowego funduszu. Gmina otrzymała również darowiznę z Fundacji JSW w wysokości 150 tys. zł.

fot. UG Pawłowice

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024