Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej promują picie wody prosto z kranu

Facebook Twitter

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej dołączyły do grupy polskich zakładów wodociągowych, które promują picie wody prosto z kranu. Według brytyjskich naukowców z Uniwersytetu w Glasgow kranówka ma bardzo wiele zalet zarówno tych zdrowotnych, jak i ekonomicznych. Nad jakością wody czuwa laboratorium Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej oraz sanepid.

Zdrowa woda
Woda z kranu jest czysta i bezpieczna. Nie zawiera bakterii chorobotwórczych, więc nie trzeba jej gotować. Zawiera składniki mineralne niezbędne do życia każdego człowieka, w tym wapń, magnez, sód i potas. Suma składników mineralnych to 464 mg/l. Aby prawidłowo funkcjonować, organizm ludzki potrzebuje właśnie tych składników, a ich niedobory można uzupełniać poprzez picie wody z kranu. Wapń i magnez, które z jednej strony stanowią o twardości wody, jednocześnie powodują, że woda jest bogatsza w składniki.
Bezpieczna i ekologiczna
Woda z kranu zawiera śladowe ilości chloru, które zapobiegają rozwojowi niektórych bakterii. Chlor działa bowiem jak spożywczy czynnik konserwujący i gwarantuje utrzymanie właściwości sanitarnych wody.
Picie wody z kranu jest bardzo ekologiczne. Wiele miast i regionów zarówno Polski, jak i Europy wypowiedziało wojnę plastikom w każdej postaci. Jeśli korzystamy z kranówki chronimy środowisko, nie zwiększając produkcji plastikowych butelek.
10 tysięcy tańsza
Produkcja wody butelkowanej jest 10 tysięcy razy droższa niż wody z kranu. Zapakowanie i dystrybucja – czasem na drugiej półkuli – wymaga ogromnych nakładów finansowych.
Będziemy promować naszą wodę
Podczas Święta Trzech Braci w Cieszynie rozdawaliśmy naszą wodę prosto z kranu – mówi Beata Halama, prezes zarządu Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej w Ustroniu – będziemy tę akcję kontynuować w innych miastach i miejscowościach powiatu cieszyńskiego przez całe lato. Jakość wody dostarczanej mieszkańcom Ziemi Cieszyńskiej jest regularnie badana w nowoczesnym laboratorium Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej. Laboranci wykonują miesięcznie ok. 700 analiz próbek wody.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj