Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław chce pomagać przedsiębiorcom

Facebook Twitter

Rząd ogłosił program pomocy dla przedsiębiorców. Także lokalne samorządy starają się pomóc firmom działającym na ich terenie. O tym jak Wodzisław chce pomagać firmom poinformował na swoim facebookowym profilu prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Mieczysław Kieca przedstawił założenie wprowadzanego stopniowo pakietu „Wodzisław Śląski – czas na pauzę”:

W ramach tego pakietu po pierwsze uruchomiliśmy możliwość dodatkowej reklamy. Zbieramy bazę danych dla wszystkich firm, które w inny sposób świadczą dzisiaj swoje usługi. Jeżeli te usługi świadczysz w inny sposób – szczególnie dotyczy to lokali gastronomicznych i tego typu działalności, proszę zarejestruj się na naszej stronie internetowej w mediach społecznościowych, tak abyśmy wszystkich mogli na równych zasadach reklamować.

Po drugie miasto zrezygnowało z pobierania opłat na parkingach w Strefie Płatnego Parkowania w centrum miasta. Będą też kolejne udogodnienia:

Kolejnym rozwiązaniem, jakie przygotowujemy, to możliwość całościowej lub częściowej ulgi w czynszu za najem lokali będących własnością miasta Wodzisławia Ślaskiego. Oczywiście będzie się to odbywać na wniosek przedsiębiorcy. Zachęcam do zgłaszania takich wniosków w drodze elektronicznej. Będą one rozpatrywane na mocy zarządzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, mówię o uldze całościowej lub częściowej, jeżeli działalność jest tylko częściowo zawieszona, w czynszu za najem naszych powierzchni miejskich.

Miasto planuje także wspomóc przedsiębiorców w jeszcze jeden sposób.

Odroczenie rozłożenia na raty lub anulowanie odsetek za opóźnienia w płatności w podatku od nieruchomości, a także możliwość anulowania podatku od nieruchomości w zakresie działalności gospodarczej. Takie rozwiązanie też przygotowujemy, oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami, odbywa się ono na wniosek, zgodnie z ordynacją podatkową. Także tego typu wnioski proszę składać, będziemy je rozpatrywać i tego typu ulgi indywidualnie przyznawać, jeżeli w związku z kryzysem działalność została całkowicie, lub częściowo zawieszona.

Istnieje także możliwość, aby nie pobierać opłaty od przedsiębiorców za wywóz śmieci – dodaje prezydent Kieca:

Zachęcam państwa do złożenia korekty deklaracji, dzięki której będziemy mogli zaprzestać pobierania tej opłaty w przedsiębiorstwach, które w związku z kryzysem zaprzestały częściowo, lub całkowicie prowadzonej działalności. Jeżeli masz problem z prowadzeniem działalności, jeżeli w wyniku kryzysu nie prowadzi się jej w taki sposób, w jakiej do tej pory prowadziłeś – skorzystaj ze wsparcia. Wszyscy razem tworzymy Wodzisław, musimy przetrwać ten okres, pamiętając o przyszłości naszego miasta.

– kończy prezydent Kieca. Dodajmy, że pakiet „Wodzisław Śląski – czas na pauzę” ma obowiązywać na razie od marca do maja i będzie dotyczył wszystkich przedsiębiorstw, nie tylko tych wymienionych rozporządzeniu ministra.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj