Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Czy apel starosty przyniesie efekt?

Facebook Twitter

Apel starosty wodzisławskiego usłyszany w Zarządzie Dróg Wojewódzkich. Chodzi o przebudowę skrzyżowania ulic Bukowskiej i Raciborskiej w Syryni. Mówiliśmy w Radiu 90, że Leszek Bizoń zwrócił się do ZDW w Katowicach o analizę rozwiązań, które poprawiłyby w tym miejscu bezpieczeństwo.

To jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w regionie. Powiat wodzisławski już w latach ubiegłych wielokrotnie zabiegał i monitował o przebudowę tego miejsca oraz o zainstalowanie na nim sygnalizacji świetlnej.

Ostatni apel starosty Leszka Bizonia przyniósł już pierwszy pozytywny skutek. Zastępca dyrektora ds. inwestycji kluczowych w ZDW, Jarosław Kalinik poinformował, że wobec braku możliwości budowy w Syryni ronda, Zarząd Dróg Wojewódzkich skoncentruje się na zmianie geometrii skrzyżowania i zastosowaniu na nim sygnalizacji świetlnej.

Trzeba jednak opracować nową koncepcję tej inwestycji, bo ta, którą dysponują urzędnicy, jest z 2009 roku. Środki na ten cel ma znaleźć powiat wodzisławski. Natomiast za projekt i samą przebudowę odpowiadać ma już ZDW.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022