Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Dwie Odry podpisały porozumienie

Facebook Twitter

To przełom w ich wzajemnych stosunkach. Po wielu latach, dwóch już wcześniej zawartych porozumieniach, jest trzecie, które daje nadzieję na przyszłość, choć na razie nikt nie mówi głośno o sukcesie. Dwie Odry Wodzisław, dwa kluby piłkarskie: działające w tym mieście - chcą współpracować.

Dokument został podpisany 4 stycznia, ale rozmowy toczyły się już pod koniec ubiegłego roku. Negocjatorem była m.in. Izabela Kalinowska, zastępca prezydenta Wodzisławia:

Rzeczywiście rodziło się ono w bólach, ponieważ jest to zawsze zrezygnowanie z czegoś żeby doszło do konsensusu porozumienia, każdy musiał z czegoś trochę ustąpić. To porozumienie zakłada współpracę pomiędzy dwoma klubami tj. Odra Wodzisław Sp. z o.o., która mamy nadzieję będzie na bazie tego porozumienia trenowała sport seniorski i drużyny seniorskie w Wodzisławiu i klubem MKP Wodzisław, który będzie trenował już tylko juniorów.

Radio 90: To było rzeczywiście tak, że trochę państwo wymusiliście te porozumienie na klubach?

Nie, absolutnie nie było tak, że wymusiliśmy. To była nasza sugestia, że byłoby fajnie ten sport w Wodzisławiu uporządkować, chociażby po to żeby unikać sytuacji, że dwie drużyny seniorskie praktycznie pod tymi samymi szyldami spotykają się na boisku. Dla wszystkich to było trochę dziwne, że dwie Odry, czyli Odra przeciwko Odrze.

Przypomnijmy, że w Wodzisławiu działają dwa kluby: MKP Odra Centrum – nie wspierana przez najzagorzalszych kibiców i Odra Spółka z o.o., która powstała na bazie tzw. „starej Odry”. Wcześniej drużyny grały derby w okręgówce, a od 2019 roku w IV lidze. Porozumienie mówi o tym, że Odra Centrum nie przystąpi już do rundy wiosennej IV ligi śląskiej seniorów.

Są bardzo ciekawe niektóre zapisy, chociażby to, że kluby będą dążyły do tworzenia wspólnego klubu biznesu, który mają wspólnie wspierać, będą wspólnie tworzyły politykę promocyjną. MKP będzie współpracowało ściśle z Odrą Wodzisław chociażby przez wspólne treningi, spotkania. Młodsi zawodnicy będą w pierwszej kolejności ”zaciągani” do klubu Odry Wodzisław. Myślę, że tu jest szereg uregulowań, które powinny i zawodników i działaczy sportowych ucieszyć. Mam nadzieję, że będzie to realizowanie tak jak jest zapisane. Oczywiście zakładamy, że jeszcze tego tupu porozumienia mogą się pojawić, ewentualnie aneksy czy doprecyzowania, bo one mogą zawsze wynikać na etapie realizacji czy chęci poprawienia tej współpracy. Zobaczymy, jest to jakiś krok do przodu i miejmy nadzieję, że będzie tylko lepiej.

W przyszłość patrzymy z nadzieją, ale wciąż z ostrożnością

– dodaje Izabela Kalinowska:

Doświadczenia mamy różne, to któreś porozumienie podpisane po między klubami. Dla mnie to była praca pierwszy raz z oboma klubami, widzę dużo dobrej woli po obu stronach i myślę, że to jest dobry prognostyk na przyszłość, że rzeczywiście panowie chcą po prostu się dogadać i bardzo mocno kibicujemy, nie tylko na boisku ale również w momencie organizacyjnej kwestii, która ma uporządkować ten sport wodzisławski.

Jak porozumienie będzie realizowane w praktyce, będzie można zaobserwować już w najbliższych tygodniach, kiedy ruszać będzie nowy sezon rozgrywkowy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj