Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Interna po remoncie. Od maja przyjmie pacjentów [FOTO]

Facebook Twitter

Po remoncie, gotowa na przyjęcie pacjentów, jest wodzisławska interna. Oddział został połączony z tym istniejącym na miejscu oraz przeniesionym z Rydułtów.

interna
fot. Powiat Wodzisławski

Wodzisławska interna ma wyremontowany oddział

W sumie interna liczyć będzie 45 łóżek. Wszystkie sale jedno i wieloosobowe będą wyposażone w łazienki. W budynku zainstalowano monitoring, windę oraz infrastrukturę umożliwiającą zapewnienie higieny osobom leżącym. Powstały sale do monitorowania stanu pacjentów wymagających wzmożonej obserwacji zdrowotnej. Znalazła się również izolatka z pełnym węzłem sanitarnym, pracownia usg i rtg oraz pomieszczenie do wykonywania prób wysiłkowych. Dla pacjentów przygotowano również stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu.

fot. Powiat Wodzisławski

Poza standardowymi salami chorych w Oddziale powstały sale do monitorowania stanu pacjentów wymagających wzmożonej obserwacji zdrowotnej.

fot. Powiat Wodzisławski

Pacjenci do nowo wyremontowanego oddziału trafią 1 maja. Koszt prac wyniósł 5,6 mln złotych, z czego 5 mln zł stanowiły środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponad 600 tys. zł stanowił wkład z budżetu Powiatu Wodzisławskiego.

fot. Powiat Wodzisławski

Obiekt został wyposażony w nowoczesną instalację ppoż., a także schludne szatnie dla personelu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj