Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Kolejny krok w sprawie parkowania w centrum miasta

Facebook Twitter

W Wodzisławiu robią kolejny krok, by usprawnić system parkowania w centrum. Wybrano firmę, która ma zaprojektować to, jak zorganizowany ma być ruch głównie w dzielnicy Stare Miasto. Punktem wyjścia jest analiza parkingowa robiona także w dzielnicach: Nowe Miasto i Trzy Wzgórza, a której wyniki zostały zaprezentowane już na początku tego roku.

Przypomnijmy, że wtedy okazało się, że w centrum miasta ciągle są wolne miejsca postojowe, ale że ma to często związek z parkowaniem przez kierowców w miejscach objętych zakazem ruchu oraz poza wyznaczonymi strefami parkowania.

Dlatego teraz ma zostać wykonany projekt organizacji ruchu dla strefy zamieszkania na terenie Starego Miasta, wyznaczający miejsca postojowe. Równocześnie ci, którzy stają w miejscach objętych zakazem, powinni być automatycznie sprawdzani. Raz jeszcze ma zostać wyznaczona Strefa Płatnego Parkowania, z miejscami gdzie te stawki za kolejną godzinę postoju będą się zmniejszać. W parkomatach musi być możliwość płatności kartami zbliżeniowymi oraz systemem BLIK. Analiza pokazała, że powinno być wprowadzone darmowe parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania raz dziennie dla każdego pojazdu na określony czas, np. przez pół godziny. Firma, która wygrała przetarg, a jest to firma z Poznania, będzie sprawdzać oznakowanie miejsc postojowych, zatok i parkingów; podda analizie istniejącą organizację ruchu, pod kątem wprowadzenia zmian poprawiających bezpieczeństwo oraz płynność ruchu drogowego i ma przygotować takie opracowanie, w którym wskaże jak zwiększyć ilość miejsc postojowych. Przypomnę, że wcześniejsza analiza dała zielone światło, by wybudować parking wielopoziomowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024