Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Wodzisław: Kto zostanie nowym dyrektorem szpitala?

Facebook Twitter

"Działajmy na rzecz szpitala niezależnie od opcji politycznej" - apelowała do radnych powiatu wodzisławskiego, członek zarządu Krystyna Kuczera. W poniedziałek (17.06.) w czasie sesji sporo uwagi poświęcono sytuacji ekonomiczno-finansowej szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach.

Głosami 22 radnych przyjęto uchwałę, która była raportem o stanie finansów lecznicy. Powołano też komisję konkursową w celu wyłonienia nowego dyrektora szpitala. W jej skład ma wejść 7 osób, przewodniczącym będzie sekretarz powiatu, Michał Lorek, oprócz niego w komisji mają zasiąść m.in.: lekarz Piotr Grabiec, Beata Rduch – przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych, Iwona Koczy – naczelnik wydziału zdrowia i polityki społecznej w starostwie w Wodzisławiu, Mariusz Rakowski – skarbnik powiatu, a także radca prawny i przedstawiciel rady społecznej szpitala.

Zarząd powiatu argumentował, że przygotowanie procedury konkursowej ma pomóc w utrzymaniu ciągłości zarządzania placówką. Dyrektor lecznicy, Dorota Kowalska nie ujawniła powodów, dla których zdecydowała się zrezygnować ze stanowiska, podkreślając raczej swoje zaangażowanie w pracę na rzecz szpitala i to, że m.in. informacje na temat zadłużenia nie sprzyjają dobremu wizerunkowi. Nie padły również deklaracje, które miałyby zapowiadać wycofanie wypowiedzenia przez szefową lecznicy. Swoją funkcję będzie pełnić do końca sierpnia.

Czytaj też:

Starosta Leszek Bizoń o sytuacji w wodzisławskim szpitalu

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2019