StartWiadomości Wiadomości dnia Wideo

Wodzisław: Lekarze zwolnieni po śmierci pacjenta [WIDEO]

Pacjent wożony był od szpitala do szpitala, bo rzekomo nie było wolnych łóżek. Jak się okazało po zakończonej właśnie wewnętrznej kontroli wolne łóżka były. Dlatego też dyrekcja szpitala w Wodzisławiu postanowiła zwolnić dyscyplinarnie dwóch lekarzy dyżurnych z rydułtowskiego szpitala:

Jedyne uchybienie jakie stwierdzono dotyczy postępowania lekarzy dyżurnych szpitala w Rydułtowach. Lekarze dyżurni odmówili przyjęcia pacjenta do szpitala, tłumacząc się brakiem łóżek pomimo faktu, że szpital dysponował wówczas wolnymi łóżkami. W związku z powyższym, dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wyciągnięciu konsekwencji dyscyplinarnych wobec lekarzy pełniacych dyżur w szpitalu w Rydułtowach. Z lekarzami zostały rozwiązane z nimi umowy, bez wypowiedzenia.

 

Jak dodaje Sławomir Graboń, rzecznik szpitala, postępowanie medyczne personelu na Izbie Przyjęć w Wodzisławskim szpitalu było prawidłowe. Sprawę bada także Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Rzecznik Praw Pacjenta.

Zostaw komentarz