Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Lekarze zwolnieni po śmierci pacjenta [WIDEO]

Facebook Twitter

Lekarze ze szpitala w Rydułtowach dyscyplinarnie zwolnieni z pracy po śmierci pacjenta. Jak wiecie z Radia 90, 35-latek przez 11 godzin czekał na Izbie Przyjęć.

fot. Facebook miasta Rydultowy

Pacjent wożony był od szpitala do szpitala, bo rzekomo nie było wolnych łóżek. Jak się okazało po zakończonej właśnie wewnętrznej kontroli wolne łóżka były. Dlatego też dyrekcja szpitala w Wodzisławiu postanowiła zwolnić dyscyplinarnie dwóch lekarzy dyżurnych z rydułtowskiego szpitala:

Jedyne uchybienie jakie stwierdzono dotyczy postępowania lekarzy dyżurnych szpitala w Rydułtowach. Lekarze dyżurni odmówili przyjęcia pacjenta do szpitala, tłumacząc się brakiem łóżek pomimo faktu, że szpital dysponował wówczas wolnymi łóżkami. W związku z powyższym, dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wyciągnięciu konsekwencji dyscyplinarnych wobec lekarzy pełniacych dyżur w szpitalu w Rydułtowach. Z lekarzami zostały rozwiązane z nimi umowy, bez wypowiedzenia.

 

Jak dodaje Sławomir Graboń, rzecznik szpitala, postępowanie medyczne personelu na Izbie Przyjęć w Wodzisławskim szpitalu było prawidłowe. Sprawę bada także Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Rzecznik Praw Pacjenta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj