Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisław: Lekcje w szkołach skrócone z powodu upałów [WIDEO]

Facebook Twitter

Gorąco i duszno. Z tego powodu w szkołach w regionie skrócono lekcje. Upał daje się we znaki w każdej z klas. "Trudno wysiedzieć w ławce"- mówią nam uczniowie Szkoły Podstawowej numer 10 w Wodzisławiu Śląskim.

Na miejscu byli reporterzy Robert Krzyżaniak i Przemek Niedźwiecki:

31 stopni na najwyższym piętrze szkoły. Przy takim upale, nie było innego wyjścia, musieliśmy podjąć decyzję o skróceniu lekcji– mówi Irena Bukowska, dyrektorka wodzisławskiej SP 10:

Na dole i na parterze w salach jest chłodniej, najgorzej na drugim piętrze. Mogą być żaluzję zasłonięte, wentylatory włączone, jest ciepło. Ze względu na to, że mamy dużo dzieci to ciepło jeszcze się potęguję, dlatego skracamy do piątku wstępnie dla dobra dzieci. Dobrze, że zbliżamy się do końca roku i już nie ma tak wytężonej nauki, oceny są już wystawione, za niedługo konferencja klasyfikacyjna więc to są już powtórki. Dzieci sobie radzą świetnie.

Z wnioskami o skrócenie lekcji wystąpili dyrektorzy szkół. Przepisy dają nam taką możliwość, choć nie precyzują jak wysoka powinna być temperatura, żeby skrócić lekcje– mówi Grzegorz Hajduczek z wydziału edukacji w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu:

Dyrektorzy sami uznają, że to są warunki, które mogą zagrażać bezpieczeństwu i zdrowiu dzieci i stąd właśnie podjęli takie decyzję i praktycznie na dzień dzisiejszy mamy dziesięciu dyrektorów, którzy od dzisiaj mają stosowane skrócenie lekcji, kolejne trzy wnioski to wpłynęły dzisiaj do urzędu stąd praktycznie od jutra we wszystkich Szkołach Podstawowych w Wodzisławiu będą skrócone te lekcje.

Lekcje w Wodzisławiu Śląskim skrócono do 30 minut. Tak będzie do piątku (14.06.), jeżeli upały będą utrzymywały się dalej, będzie trzeba podjąć decyzję i działania formalne w sprawie skrócenia lekcji w kolejnych dniach. Koniec roku szkolnego w środę (19.06.) za tydzień. Jest również decyzja w/s szkół średnich w pow. wodzisławskim, do piątku (14.06.) lekcje zostały skrócone o 15 minut każda.

Zobaczcie wideo przygotowane przez naszych reporterów:

Zobacz też: Gorąco! Skrócone lekcje w szkołach w regionie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020