Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Ludzie w mrozie stoją przed ZUS-em

Facebook Twitter

Zima nie odpuszcza, śnieg pada, a mróz trzyma. Tymczasem jak alarmuje nas jeden ze słuchaczy, klienci w mrozie stoją przed budynkiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wodzisławiu Śląskim. Do środka wejść nie mogą wszyscy, bo w związku z epidemią ZUS pracuje w reżimie sanitarnym.

Głos naszego słuchacza:

Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego, przyznaje, że kolejki pod urzędem mogą się tworzyć, bo od maja ubiegłego roku, placówka działa w reżimie sanitarnym:

Beata Kopczyńska: Wygląda to tak, że jeżeli nie ma wolnego stanowiska, do którego moglibyśmy zaprosić klienta, to nie możemy tego klienta po prostu wpuścić do środka, zgodnie z zaleceniami dotyczącymi reżimu sanitarnego.

Radio 90: Ile osób stało pod budynkiem?

Beata Kopczyńska: To nie jest tak, że te osoby stoją pod budynkiem, tylko one oczekują na wejście do budynku i to dzieje się w sytuacji, kiedy więcej klientów niż jest stanowisk, przychodzi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dlatego też Beata Kopczyńska zachęca, by korzystać z innych możliwości kontaktowania się z ZUS-em lub umówienia się na wizytę poprzez internet:

Beata Kopczyńska: My zachęcamy do korzystania z naszych kanałów elektronicznych. Aby uniknąć kolejek, wystarczy skorzystać z platformy usług elektronicznych ZUS. Większość naprawdę można załatwić przez internet. Zdajemy sobie sprawę, że są osoby, które niechętnie korzystają z internetu, dlatego dla nich uruchomiliśmy taką usługę, która pozwala na umówienie się na wizytę w placówce ZUS na konkretny dzień i konkretną godzinę. Jest to po to, żeby nie trzeba było czekać na swoją kolej, by dostać się do okienka.

Dokumenty można też składać do skrzynek podawczych lub konsultować się z ekspertami ZUS telefonicznie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj