Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Miasto znalazło dodatkowe środki. 750 tysięcy zostanie przeznaczonych na promocję poprzez sport

Facebook Twitter

Wodzisław chce się promować poprzez sport. Miasto znalazło dodatkowe środki, które chce przeznaczyć na ten cel. Chodzi o niemałą kwotę, bo mowa o 750 tysiącach złotych. O przyznanie pieniędzy mogą ubiegać się wszystkie kluby działające na terenie Wodzisławia.

prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca: Udało się zwiększyć pieniądze z tzw. wolnych środków , które proponowaliśmy na promocję miasta poprzez sport, a jest to dokładnie związane z tym, że 6 czy 7 stycznia wpłynęło do nas rozliczenie wykonania PIT-u za rok ubiegły i było wyższe od kwoty zakładanej. Chcemy ogłosić w ramach procedury przetargowej i wyłonić wykonawcę na promocję miasta poprzez wydarzenia sportowe. Mam nadzieję, że ta oferta miasta w kwocie 750 tysięcy spowoduje, że kluby w formule konsorcyjnej lub innej wystartują wspólnie do promowania miasta poprzez sport.

Prezydent Kieca ma nadzieję, że w tej sprawie kluby zjednoczą się, liczy że razem napiszą program dzięki któremu mogłyby pozyskać środki na promocję miasta.

Mieczysław Kieca: Byłoby bardzo dobrze dla szeroko rozumianego środowiska sportowego w Wodzisławiu żeby spróbować po latach trochę takiego rozejścia miedzy dyscyplinami, zbudować coś razem. Nie wymuszamy i nie chcemy zachęcać do budowy organizacyjnie jednego podmiotu, bo to nie o to chodzi, wszystkie podmioty są samodzielne i wspaniale sobie radzą i funkcjonują. Chcemy spróbować zbudować wspólną płaszczyznę sportową dla miasta z wielu dyscyplin, to oczywiście od klubów zależy które dyscypliny będą chciały podjąć tą współpracę, czy uda im się wspólnie stworzyć taki program, że wygrają w procedurze przetargowej.

Przez jakie dyscypliny sportu mógłby promować Wodzisław?

Mieczysław Kieca: Przez bardzo wiele, tradycyjnie kojarzy się to z piłką nożną przede wszystkim męską i to na pewno jest atut i 100-lecie Odry Wodzisław które mamy w tym roku, Odra przez lata była klubem wielosekcyjnym, mamy także zawodniczki żeńskie SWD w wysokiej klasie rozgrywkowej, mamy siatkarki, koszykarki, dyscypliny sportów zimowych takich jak biathlon, jest bardzo wiele dyscyplin, które mogą rozsławić miasto.

Procedura przetargowa ma zostać ogłoszona jeszcze w tym miesiącu, kluby będą miały dwa tygodnie czasu na złożenie swoich projektów. W marcu dowiemy się, które z nich otrzymają pieniądze, by promować Wodzisław poprzez sport.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj