Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Odbiór dowodów rejestracyjnych czy praw jazdy tylko w urzędzie, już nie przyjdą pocztą

Facebook Twitter

Odbiór dowodów rejestracyjnych czy praw jazdy tylko w urzędzie, już nie przyjdą pocztą. To informacja z wydziału komunikacji i transportu w Wodzisławiu. Od piątku (21.05.) urząd wraca do praktyk sprzed pandemii i przestaje wysyłać dokumenty pocztą.

Fot. powiatwodzislawski.pl

Żeby odebrać dowód rejestracyjny lub prawo jazdy należy zgłosić się wydziale komunikacji. Urzędnicy podkreślają, że choć hol i punkt informacyjny jest dostępny bez ograniczeń, to jednak wizyty należy umawiać telefonicznie lub przez internet.

Nowością jest konieczność umówienia się także na odbiór dokumentów: prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Do tej pory, w trakcie pandemii ograniczając liczbę odwiedzających, urząd po zakończonym postępowaniu wysyłał dokumenty na adres strony.

Od piątku (21.05.) w celu odbioru dowodu rejestracyjnego lub prawa jazdy należy zgłosić się wydziale komunikacji. Nie ma już możliwości dostarczenia dokumentów za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Należy także zwrócić uwagę, że liczba miejsc jest ograniczona i nie zawsze w szczególności w sprawach rejestracji pojazdów można załatwić sprawę od ręki.

Umawianie wizyt:

www.powiatwodzislawski.pl (zakładka Wydział Komunikacji – umów się na wizytę: TUTAJ)

E-mail: komunikacja@powiatwodzislawski.pl, lub pod numerami telefonów: 32 41 20 905, 32 41 20 906, 32 41 20 900 (prosimy o cierpliwość, bowiem centrala starostwa nie ,,kolejkuje’’ zgłoszeń).

Godziny urzędowania:

  • Poniedziałek – środa 8:00 – 15:00
  • Czwartek 8:00 – 17:00
  • Piątek 8:00 – 13:00

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023