Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław przygotowany na przyjazd uchodźców z Ukrainy

Facebook Twitter

75 łóżek, zabezpieczone posiłki i środki medyczne, tablice informacyjne w języku ukraińskim. To ustalenia kolejnych sztabów kryzysowych w tym mieście. Wodzisław Śląski przygotowuje się na przyjęcie ewentualnych uchodźców z Ukrainy.

Fot. pixabay.com

Na ten moment miasto ma przygotowanych już 75 łóżek, zabezpieczone są też posiłki i środki medyczne dla osób, które znajdą schronienie w Wodzisławiu. W Urzędzie Miasta uruchomiono tymczasowe biuro obsługi dla ludności ukraińskiej, a w samym budynku instalowane są tablice informacyjne w języku sąsiadów.

W dzisiejszym (25.02.) posiedzeniu wodzisławskiego sztabu kryzysowego wzięli udział m.in. zastępcy prezydenta miasta, sekretarz miasta, skarbnik miasta czy pracownicy Biura Zarządzania Kryzysowego. W Wodzisławiu Śląskim swój dom znalazło wielu przedstawicieli narodu ukraińskiego. Sztab kryzysowy pracuje nad wypracowaniem stosownych rozwiązań, aby pomóc uchodźcom.

Prezydent Mieczysław Kieca podjął decyzję o uruchomieniu tymczasowego biura obsługi dla ludności ukraińskiej. Znajduje się ono w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Bogumińskiej 4, w pokoju 100. Zadanie poprowadzenia biura otrzymali Dagna Kornafel i Mateusz Jamioła, pracownicy Urzędu Miasta. Kontaktować z nimi można się pod numerem 32 45 90 479. Biuro działa przede wszystkim w godzinach pracy Urzędu Miasta.

Czytaj więcej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022