Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Rodzinne spotkania z Teatrem

Facebook Twitter

Spektakl "Takie sobie bajeczki" to propozycja Wodzisławskiego Centrum Kultury na spędzenie niedzielnego (30.09) popołudnia. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Gry i Ludzie rozpocznie się o godz. 16.00. Bilety w cenie 9 zł do nabycia w WCK.

O spektaklu:
Troje poszukiwaczy skarbów znajduje na pustyni tajemniczą księgę. Otwierając jej stronnice ożywają kolejne bajki. Pierwsza z nich opowiada, jak lampart dostał plam na skórze. W bajce tej wykorzystano techniki marionetkowe i etniczną muzykę afrykańską.
Opowiada o tym, jak poszczególne zwierzęta dostały swoich kolorów. „Jak nosorożec nabawił się swojej skóry” opowiada o tym, jak złośliwy i źle wychowany nosorożec został ukarany przez sprytnego Persa, skutkiem czego po dziś dzień ma on pomarszczoną skórę.
„Słoniątko” to pogodna historyjka o tym, że ciekawość popłaca oraz skąd i po co słoniowi długi nos. W tej bajce wykorzystano lalki mimiczne. Po przeczytaniu wszystkich bajek poszukiwacze dochodzą do wniosku, że książka jest najcenniejszym skarbem, jaki mogli znaleźć i postanawiają zakończyć wyprawę.

„Rodzinne Spotkania z Teatrem” to cykl comiesięcznych spektakli przygotowanych z myślą o najmłodszych widzach i ich rodzicach. Przedstawienia odbywają się w każdą, ostatnią niedzielę miesiąca na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Częstymi gośćmi spotkań są grupy z Krakowa, Wrocławia, Łodzi, dużą popularnością cieszą się również spektakle Teatru Rodzicielskiego z Rybnika – Boguszowic oraz teatry dziecięce „FIK-MIK”, „Supełek” z Rybnika. „Rodzinne Spotkania z Teatrem” mają przyczynić się do upowszechnienia sztuki teatralnej wśród dzieci. Są także propozycją spędzenia niedzielnego popołudnia dla całej rodziny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj