Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisław: Runęło rusztowanie przy pałacu Dietreichstainów [AKTUALIZACJA, WIDEO]

Facebook Twitter

Runęło rusztowanie remontowanego pałacu Dietreichstainów w Wodzisławiu Śląskim. To budynek muzeum i urzędu stanu cywilnego. Po 14:00 z niewiadomych przyczyn przewróciło się rusztowanie na ulicę Kubsza na długości kilkudziesięciu metrów.

Ranne zostały na pewno dwie osoby, to pracownicy firmy remontującej budynek – powiedziała nam Marta Pydych rzecznik wodzisławskiej policji. Teraz strażacy przeszukują teren i sprawdzają, czy nie ma innych rannych osób. Na miejscu jest Robert Krzyżaniak który rozmawiał z Jackiem Filasem rzecznikiem wodzisławskiej straży pożarnej:

Doszło do wywrócenia się rusztowania. Na tym rusztowaniu pracowały dwie osoby, są to te osoby, które zostały poszkodowane podczas tego zdarzenia. W tej chwili są one już pod opieką ratownictwa medycznego. Jedna z tych osób będzie transportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala.

Radio 90: Czy możemy powiedzieć, dlaczego to rusztowanie się zawaliło?

Jacek Filas: To za wcześnie, żeby mówić o przyczynach tego zdarzenia, jakichś wiatrów nie było, to z pewnością jakaś inna przyczyna niż powiew wiatru.

Przyczyny wypadku bada specjalna komisja. Zobacz nasze wideo:

Zobacz nasze zdjęcia:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj