Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Samochód utknął między rogatkami [WIDEO]

Facebook Twitter

Publikujemy nagranie… ku przestrodze – piszą przedstawiciele PKP. Chodzi o film, który pojawił się w internecie. Przedstawia sytuację zarejestrowaną przez kamery monitoringu na przejeździe kolejowo-drogowym w Wodzisławiu Śląskim na ul. Kopernika.

26 listopada między rogatkami utknął samochód osobowy. Nadjeżdżający pociąg minął samochód zaledwie o kilkadziesiąt centymetrów. Nikomu nic się nie stało.

PKP przypomina, że w przypadku, gdy utkniemy na przejeździe między zamkniętymi rogatkami – jeśli pojazd jest sprawny – powinniśmy bezzwłocznie staranować rogatkę. Rogatki posiadają specjalne bezpieczniki, które pękają w kontrolowany sposób. Gdy nasze auto utknie na torach wskutek awarii i nie można go uruchomić, należy jak najszybciej z niego wysiąść wraz ze współpasażerami i skorzystać z żółtej naklejki, którą znajdziemy na napędzie rogatkowym od strony torów. Jak to działa?

1. Samochód zostaje unieruchomiony na przejeździe.
2. Kierowca dzwoni na numer alarmowy 112, zgłasza zagrożenie i podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu, znajdujący się na Żółtej Naklejce.
3. Operator 112 dzwoni do ekspozytury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
4. Ekspozytura wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów.
5. Zostaje wstrzymany ruch / wprowadzone ograniczenie prędkości pociągów w obrębie właściwego przejazdu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj