Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Siedziba Zarządu Dróg po termomodernizacji

Facebook Twitter

Obiekt zyskał nie tylko nowy wygląd, ale przede wszystkim stał się bardziej ekologiczny. Tańszy ma być też w eksploatacji. Wszystko dzięki unijnemu projektowi. W ramach inwestycji budynek PZD został ocieplony oraz wyposażony w nowoczesną kotłownię gazową z zamkniętą komorą spalania.

fot.www.powiatwodzislawski.pl

Wymieniona została też stolarka okienna oraz pokrycie dachowe, a także instalacja centralnego ogrzewania, oświetlenie zewnętrzne oraz instalacja odgromowa. Obiekt zyskał ponadto nową fasadę, a z krajobrazu Syryni zniknął komin starej kotłowni. Na budynku pojawiła się natomiast instalacja fotowoltaiczna.

Całkowity koszt zadania zamknął się w kwocie nieco ponad 1,5 mln zł.

Termomodernizacja siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. była możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu, jakie Powiat Wodzisławski pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) na projekt obejmujący również termomodernizację i poprawę efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Jego całkowita wartość to ponad 4 mln zł, a dofinansowanie – około 2,9 mln zł. Wkład własny to z kolei 1,1 mln zł.

Celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i innych substancji szkodliwych do środowiska, poprawa aspektów zdrowotnych dla lokalnego społeczeństwa, zapewnienie wymaganej oszczędności energii, komfortu i bezpieczeństwa, a także obniżenie kosztów eksploatacji i utrzymania obiektów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj