Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: 95 drzew wyciętych na Balatonie z powodu modernizacji. To sygnał Słuchacza

Facebook Twitter

"Na wodzisławskim Balatonie widać już wiosenne porządki" - pisze do nas zaniepokojony słuchacz, bo te porządki to wycinka drzew. Pan Dariusz spacerując w miniony weekend po terenie ośrodka zauważył pniaki, które zostały po drzewach.

fot. Słuchacz

Pan Dariusz pyta:

Czy jest racjonalne wytłumaczenie podjęcia decyzji o wycince?

O komentarz Monika Sokołowska poprosiła wodzisławski magistrat. Urzędnicy potwierdzają: wyciętych zostało 95 drzew. To głównie modrzewie, klony, dęby i olchy – tych było najwięcej. Powodem jest modernizacja Ośrodka Wypoczynkowego Balaton. To inwestycja, na którą miasto otrzymało dofinansowanie z Polskiego Ładu, zapowiadaliśmy te prace w Radiu 90.

Teraz prace ruszyły. Drzewa wycięto pod budowę zaplecza sanitarnego, szatni, ale też drogi prowadzącej do ośrodka. Część z nich, jak zapewnia magistrat, była już obumarła: w trakcie przygotowywania projektu przeprowadzono inwentaryzację drzewostanu, która to potwierdziła. W zamian za wycięte na Balatonie drzewa będą nasadzenia kompensacyjne: część na terenie ośrodka, część w Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza.

Cała modernizacja pochłonie blisko 14 milionów złotych

Pojawi się zupełnie nowa, nowoczesna infrastruktura: będą miejsca do odpoczynku, grillowania, boiska do siatkówki plażowej, plac zabaw, deptak i strefę workout. Wszystko w ekologicznej stylistyce pasującej do klimatu tego miejsca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022