Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Bezpłatne warsztaty pedagogiczne

Facebook Twitter

Bezpłatne warsztaty pedagogiczne dla rodziców, opiekunów, edukatorów i pedagogów. Zajęcia zaplanowano w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów, obowiązują zapisy.

prawa dziecka

Bezpłatne warsztaty pedagogiczne

W trakcie warsztatów, które zaplanowano na niedzielę 25 czerwca, uczestnicy pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym, widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób.

Po zakończeniu zajęć uczestnicy otrzymają zestaw do wspólnego eksperymentowania z najmłodszymi. Zestaw „Nauka dla Ciebie w domu” zawiera nie tylko karty z propozycjami eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające dorosłym konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata.

Bezpłatne warsztaty pedagogiczne w ramach programu „Nauka dla Ciebie w domu” – jednego z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Edukacji i Nauki. Warsztaty skierowane są do dorosłych: rodziców, opiekunów, edukatorów, pedagogów. Podczas zajęć uczestnicy pogłębiają swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. W dwóch warsztatach może wziąć udział 40 osób.

Warsztaty „Nauka dla Ciebie w domu” w ubiegłym roku opuściły siedzibę Centrum Nauki Kopernik i wyjechały po raz pierwszy w Polskę. Projekt okazał się wielkim sukcesem. Ośmiu edukatorów z Centrum Nauki Kopernik, zaangażowanych w program, przejechało łącznie 6118 km. Od 6 sierpnia do 29 października 2022 roku odwiedziło 10 miejscowości w czterech województwach: zachodniopomorskim, łódzkim, mazowieckim i dolnośląskim. W bezpłatnych warsztatach łącznie wzięło udział 200 rodzin. W tegorocznej edycji liczba warsztatów i uczestników biorących w nich udział ulegnie podwojeniu. I tak projekt „Nauka dla Ciebie w domu” będzie obecny w 20 miejscowościach i weźmie w nim udział 400 osób.

Na warsztaty obowiązują zapisy

Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSegTrme-HOD33A0O-SmBfiT4SW_Q0jRGyatNwD5N8HlrZwHEg/viewform

Zapisy na warsztaty przyjmowane będą do 16 czerwca 2023 roku.

Więcej informacji pod numerem telefonu 32 455 25 74.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj