Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisław Śląski: Jakie efekty rozmów sztabu kryzysowego?

Facebook Twitter

Dziś (1.04.) po południu lub dopiero jutro (2.04.) znane będą wyniki badań personelu i pacjentów oddziału chirurgii ogólnej wodzisławskiego szpitala.

Testy wykonano u ponad 60 osób. 45 osób: to pacjenci i personel chirurgii, jest odizolowanych, po tym, jak u jednego z pacjentów wykryto koronawirusa. To mieszkaniec powiatu raciborskiego, który został już przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Raciborzu:

Są zabezpieczani. Łącznie ze śniadanie, obiad, kolacja. Plus środki dezynfekujące czy do mycia, codziennej higieny. Plus ubrania przekazujemy. W momencie, kiedy szpital raciborski zwalniał pomieszczenia dla osób zakażonych, on został zwolniony do domu. Po pięciu dniach źle się poczuł, pogotowie przewiozło go do naszego szpitala na oddział chirurgii.
Radio 90: A on miał już objawy, które mogły wskazywać na zakażenie?
W momencie przyjęcia nie.

mówi Leszek Bizoń, starosta wodzisławski. Pozostałe oddziały w wodzisławskim szpitalu pracują normalnie, ale wzmożono w nich nadzór sanitarno-epidemiologiczny:

Bardziej zwracają uwagę na to, co się dzieje. Bo do tej pory reżim był stosowany, natomiast czasami zdarzało się, że poszczególne osoby, głównie pacjenci troszkę lekceważyli niektóre rzeczy. W tej chwili personel bardziej pilnuje pacjentów. Kwestia mycia, stosowania środków.
Radio 90: Głownie higieny osobistej.
Tej podstawowej higieny, niekontaktowania się, nieprzemieszczania się między salami i takie rzeczy.

Wstrzymano przyjęcia do Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu. Pacjenci wymagający pilnych zabiegów chirurgicznych będą kierowani do szpitali w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku lub Żorach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj