Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Kobiety będą strajkować przeciwko zaostrzonemu prawu aborcyjnemu

Facebook Twitter

Wodzisław dołącza do protestu kobiet przeciwko zaostrzonemu prawu aborcyjnemu. Na środę (28.10.) planowany jest spacer mieszkanek w centrum miasta, który ma być wyrazem ich niezgody na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję ze względu na poważne wady płodu za niezgodną z prawem.

fot.sweetlouise/pixabay

Ja się przede wszystkim nie zgadzam z tym, że ktoś odbiera nam prawo do wyboru. Bardzo jestem daleka myślenia na zasadzie, że aborcja to środek dla antykoncepcji, bo nie można tego traktować w kategoriach antykoncepcji, bo to jest bardzo duża ingerencja w organizm. Natomiast ja uważam, że każda kobieta ma swoje sumienie, swoją wolność i swój wybór, tak brzydko powiem, że nic nikomu do tego. Ja mam 22 lata i jeszcze nie mam dzieci, jestem przerażona tym, że miałabym rodzić w kraju w którym nie dostanę pomocy od państwa. Dostanę owszem, jak urodzę dziecko i będę je wychowywać, mam szansę  na bardzo sławny program 500+, natomiast w okresie ciąży nie mam szans, aby ktokolwiek mnie wspierał. Bardzo bym chciała, żeby moja młodsza siostra miała taką szansę, że jednak jak będzie w ciąży to będzie miała szansę na jakąkolwiek pomoc, a pastwo na razie jej nie deklaruje.

-mówi Julia Gołdyn organizatorka „spaceru z parasolką” w Wodzisławiu, w którym udział już wstępnie zadeklarowało około 400 osób.

Bardzo daleko jest do tego, żeby doprowadzać do takiej sytuacji gdzie aborcja jest na życzenie, natomiast uważam, że ten kompromis, który był wypracowany 27 lat temu, to było to, co po prostu miało zostać. O tym mówił Lech Kaczyński, który mówił wprost, że to jest wypracowany kompromis, on nie jest idealny, ale taki ma pozostać i jego nie wolno ruszać dla dobra tych kobiet. Myślę, że trzy wyjątkowe sytuacje, w których kobieta musi zdecydować tak a nie inaczej, były tym, czego oczekujemy.

https://www.facebook.com/events/3372335412822002

Początek akcji w środę (28.10.) na wodzisławskim rynku o 17.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022