Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Kolejny raz rozbita szybka w kopalni skrzatów na Starym Mieście

Facebook Twitter

Skrzaty rozmieszczone w różnych punktach Wodzisławia, to ogromna atrakcja miasta. W grudniu małe, drewniane figurki pojawiły się w kilku lokalizacjach wokół rynku. Szukać ich trzeba w piwnicznych okienkach, w kamiennej podstawie latarni, ale też w chodniku. I właśnie to miejsce, w chodniku na ulicy Księżnej Konstancji, najczęściej ulega zniszczeniu.

Zniszczona szyba zabezpieczająca kopalnię wodzisławskich skrzatów

Na ulicy Konstancji mamy kopalnię. Została zrobiona pod chodnikiem, pracę skrzatów można podejrzeć zaglądając w dół właśnie przez szybkę. Znów została rozbita, tym razem ponoć to nie wandale, a nieszczęśliwy wypadek: ktoś nadepnął i szyba pękła… Reporterka Radia 90 w Urzędzie Miasta usłyszałam, że za naprawy odpowiada autor dioram, nowy element niebawem zostanie zainstalowany i po szkodzie nie będzie śladu. Pytanie: na jak długo, bo łatwo tego miejsca nie zauważyć i nawet nieumyślnie je uszkodzić.

A szkoda, bo skrzaty cieszą się ogromną popularności i sympatią mieszkańców, ale też przyciągają do Wodzisławia rodziny z okolicy. To świetna promocja miasta. Może warto zastanowić się jak na stałe oznaczyć kopalnię, by uniknąć zniszczeń. Może jakiś znak? Jakieś płotek? Coś, co da znać spacerującym: uwaga! spójrz pod nogi, czeka tam na Ciebie coś fajnego, coś atrakcyjnego.

Wodzisławskie skrzaty cieszą się zainteresowaniem dzieci

Już niedługo kolejne skrzaty zagoszczą w centrum Wodzisławia. W sumie w tym roku to będzie 5 nowych lokalizacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj