Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisław Śląski ma budżet!

Facebook Twitter

Udało się za drugim razem. Radni w Wodzisławiu uchwalili budżet na 2020 rok. 11 było ZA, 10 PRZECIW. Wcześniej przyjęto poprawki zgłoszone do uchwały budżetowej.

A te poprawki to szukanie oszczędności i ograniczenie wydatków m.in. na promocję miasta w mediach, ale też na plakaty czy ulotki, które do tej pory informowały mieszkańców o planowanych wydarzeniach kulturalnych na terenie miasta. Mniejsza dotacja z budżetu trafi do jednostek kultury, ograniczony budżet będzie miał wydział rozwoju i dialogu społecznego, a co za tym idzie pod znakiem zapytania stoi organizacja np. imprez patriotycznych: czy to w związku ze świętem Konstytucji 3 Maja, czy Świętem Niepodległości. Podkreślał to w swoim wystąpieniu przed głosowaniem Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia.

Większe środki zostały natomiast przesunięte do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dochody w 2020 roku kształtują się na poziomie ponad 255 milionów złotych; wydatki to ponad 260 milionów. Budżet Wodzisławia to budżet z deficytem w wysokości ponad 4 milionów złotych. Budżet, który prezydent miasta chce zaskarżyć do Regionalnej Izby Obrachunkowej – Mieczysław Kieca zapowiedział to na (30.12.) sesji. Radni przyjęli też Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2020-2032.

Pisaliśmy wcześniej:

Wodzisław Śląski: Radni nie uchwalili budżetu

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020