Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Nadal nie wiadomo co z organizacją roku szkolnego

Facebook Twitter

Wciąż nie ma decyzji w sprawie organizacji nowego roku szkolnego w wodzisławskich szkołach. Nie wiadomo czy uczniowie i nauczyciele wrócą do klas.

fot._Alicja_/pixabay.com

Jak wiecie z naszych wiadomości, w ubiegłym tygodniu władze miasta skierowały 20 pytań do rozporządzeń wydanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pozostają one wciąż bez odpowiedzi. Mówi Mieczysław Kieca, prezydenta Wodzisławia Śląskiego:

Bez odpowiedzi na te pytania trudno jest racjonalnie się przygotować, chociażby ze względu na wielkość pomieszczeń jaka jest w szkołach. Musimy sobie na te pytania odpowiedzieć. W przyszłym tygodniu wydamy komunikat prasowy, dzisiaj mam spotkanie z dyrektorami, w poniedziałek (24.08.) mam kolejną konferencję. Zobaczymy, jaki wariant przyjmiemy, czy ministerstwo czegoś nie zmieni. Dziś jakakolwiek decyzja byłaby wróżeniem z fusów, ja z zastępczyniom jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami, z sanepidem, ale na dziś nie ma wielu wytycznych.

Kieca dodaje, że na pewno nie będzie to taki sam początek roku szkolnego jak we wrześniu 2019:

To będzie po prostu niemożliwe. Czy będzie to praca hybrydowa, czy zmianowa, czy inne obostrzenia ograniczające kontakt młodzieży w ramach szkoły. O tym rozmawiamy, co jest możliwe do zrobienia w ramach obowiązujących przepisów.

Decyzja w sprawie nauki od września w wodzisławskich szkołach spodziewana jest w przyszłym tygodniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj