Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Nowe place zabaw w trzech dzielnicach

Facebook Twitter

Będzie to Radlin II, Wilchwy i Kokoszyce. To efekt głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego, teraz trwają poszukiwania wykonawcy. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono ponad 400 tysięcy złotych.

fot. pixabay.com

Radlin II

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Radlinie II powstanie sportowo-rekreacyjna strefa wyposażona m.in. w stół do gry w szachy i warcaby, stół do gry w tenisa stołowego. Najmłodsi będą mogli skorzystać z nowej piaskownicy, linarium oraz huśtawki. Nowy plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia powstaną także przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Radlinie II. Teren zostanie wyposażony m.in. w huśtawki, karuzele, piaskownicę, bujak sprężynowy, orbitrek, wahadło podwójne.

Kokoszyce

Najmłodsi mieszkańcy Kokoszyc także zyskają miejsce do integracji. Na placu zabaw przy ul. Pałacowej 28 w Kokoszycach już niebawem będzie można oddawać się zabawom m.in. na huśtawkach, zjeżdżalni, karuzelach. Nie zabraknie także piaskownicy.

Wilchwy

Ponadto na Wilchwach na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w ramach inwestycji zostanie zamontowana m.in. huśtawka wahadłowa potrójna, karuzela tarczowa, piaskownica z domkiem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021