Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Otwarto Centrum Aktywności Społecznej

Facebook Twitter

Organizacje pozarządowe i kluby sportowe w Wodzisławiu zyskały miejsce dedykowane właśnie dla nich. Przy ulicy Styczyńskiego otwarto Centrum Aktywności Społecznej, które zacznie działać od najbliższego poniedziałku (24.08.).

CAS Wodzisław

Wszyscy uczestnicy, założyciele fundacji czy stowarzyszeń będą mogli znaleźć miejsce, siedzibę, lokalizację, adres pocztowy, skrzynkę pocztową, spotkania, imprezy, eventy, doradztwo, szkolenia – wszystko to, co tak naprawdę organizację potrzebują do życia. Myślę, że organizacje będą zadowolone, bo odpowiadamy w tym momencie na realną potrzebę. Nie wymyślamy czegoś, czego tak naprawdę nikt nie będzie potrzebował.

-mówi Izabela Kalinowska, zastępca prezydenta Wodzisławia.

Centrum Aktywności Społecznej to będzie m.in. miejsce rejestracji stowarzyszeń czy miejsce, gdzie organizacje będą mogły przechowywać swoje dokumenty:

To będzie miejsce, gdzie będzie skrzynka pocztowa, gdzie listonosz będzie mógł wrzucać korespondencję dla poszczególnego stowarzyszenia. Mamy tablicę informacyjną, gdzie będziemy wrzucali fiszki, wkłady z organizacjami, które mają tutaj swoją siedzibę, żeby wszyscy wiedzieli. Będzie można wyprowadzić biuro stowarzyszenia z domu i założyć je normalnie w porządnych warunkach. Wyznaczyliśmy godziny dopołudniowe i popołudniowe – tak żeby organizacje mogły skorzystać w pełni z tego czasu. Będzie to żyło 5 dni w tygodniu, a jak będzie trzeba to i w soboty i niedziele.

W Centrum Aktywności Społecznej stały dyżur pełnić będzie pracownik Biura Spraw Społecznych wodzisławskiego magistratu. Chęć korzystania z nowo wyremontowanych pomieszczeń już zadeklarował Uniwersytet III Wieku. W sumie aktywnie działających organizacji pozarządowych na terenie miasta jest blisko 80.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022