Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Powiat przeprasza i prosi o wyrozumiałość

Facebook Twitter

Dwie drogi zamknięte w tym jedna wojewódzka, objazdy poprowadzone lokalnymi ulicami. Nasi słuchacze podróżujący z Wodzisławia do Jastrzębia pytają, dlaczego remonty się na siebie nakładają i czy nie można było wprowadzić ruchu wahadłowego?

Sprawdzamy i pytamy urzędników wodzisławskiego powiatu czy mają świadomość utrudnień, jakie czekają w najbliższych miesiącach na kierowców na ich terenie?

Jednym z kluczowych inwestycji jest obniżenie niwelety skrzyżowania o 2,5 metra. Prowadzenie prac przy dopuszczeniu ruchu w takich warunkach stwarzałoby ogromne niebezpieczeństwo dla kierowców, jak i dla pracujących tam ludzi. Dlatego nie było możliwe wprowadzenie ruchu wahadłowego. Za utrudnienia bardzo przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość, liczymy na zrozumienie.

Wojciech Raczkowski rzecznik wodzisławskiego powiatu dodaje, że planując remont Mszańskiej, nikt nie przewidział, że zamknięta będzie droga wojewódzka:

Niestety, proces inwestowania nie przewidywał w momencie, kiedy dochodzono do tej inwestycji, że w tym samym czasie zostanie zamknięta ulica Jastrzębska, która zresztą słusznie jest remontowana. Możemy za utrudnienia kierowców i mieszkańców tylko przeprosić. Wierzymy w to, że nowa realizacja inwestycji drogowej będzie służyła głównie mieszkańcom i z tego tytułu raz jeszcze prosimy o zrozumienie.

A przebudowa ulicy Mszańskiej w Wodzisławiu i ul. Turskiej w Mszanie ruszyła dzisiaj (14.01.). Objazd został poprowadzony ulicami: Skrzyszowską, świętego Wawrzyńca, Teligi i Czarnieckiego. A cała inwestycja ma być gotowa do października.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022