Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław-Śląski: W styczniu ruszy budowa „Oazy Aktywności”

Facebook Twitter

W połowie stycznia ruszy budowa "Oazy Aktywności" w Wodzisławiu. Podpisano właśnie umowę na rozbudowę budynku byłego prosektorium oraz przystosowanie terenu przy ul. Wałowej. O projekcie mówiono od dawna.

Ulica Wałowa to ścisłe centrum miasta i kolejny krok, by zagospodarować obszar po dawnym szpitalu. Przypomnijmy, że władze powiatu wodzisławskiego dwukrotnie ogłaszały przetarg na wyłonienie firmy, która wybuduje Oazę Aktywności. W obu przypadkach złożone oferty przekraczały możliwości finansowe powiatu.

Projekt był zagrożony, więc podjęto starania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, by pozyskać dodatkowe środki. Zarząd Województwa Śląskiego zgodził się na zwiększenie dofinansowania 2,8 mln zł do 3,8 mln zł. Dzięki dodatkowym pieniądzom władze powiatu ogłosiły trzeci przetarg, który wyłonił wykonawcę inwestycji. Jest nią firma MILIMEX S.A z Siemianowic Śląskich.

www.powiatwodzoslawski.pl

W ramach inwestycji na parterze remontowanego budynku znajdzie się sala rehabilitacyjno-relaksacyjna do ćwiczeń, zaplecze sanitarno-szatniowe oraz pomieszczenie socjalne dla pracowników. Na piętrze natomiast sala szkoleniowo-warsztatowa przeznaczona dla 30 osób. Powstanie też ogród rekreacyjny z altaną, leżakami, hamakami, piaskownicą, ogródkiem ziołowym i miejscem do gier integracyjnych oraz ścieżki edukacyjnej z podziałem na strefy poszczególnych pór roku. Dodatkowo budynek zostanie wyposażony w windę dla osób niepełnosprawnych, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie zostanie zlokalizowany parking. Cała inwestycja pochłonie prawie 4 mln 200 tysięcy złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021