Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Strażacy ostrzegają przed wchodzeniem na hałdę

Facebook Twitter

Wodzisławscy strażacy ostrzegają przed wchodzeniem na teren hałdy przy ulicy Górniczej w Jedłowniku. To miejsce, o którym mówiliśmy w Radiu 90. Na działce położonej tuż za szybem, wciąż tli się ogień.

zdjęcie od Słuchacza

To miejsce, na którym pokopalniane odpady składowane były przez KWK Marcel i KWK Annę. W najgorętszych miejscach temperatura przekracza 200 stopni Celsjusza. Obszar znajduje się w odległości 150 metrów od boiska szkolnego, dlatego dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 powiadomiła rodziców o zagrożeniu, aby nie dopuścić do sytuacji, że na zapożarowanej działce bawią się dzieci. Pod powierzchnią mogą tworzyć się zapadliska, co jest niebezpieczne dla osób wchodzących na ten teren. Strażacy z Wodzisławia z podobnym ostrzeżeniem zwrócili się także do zarządców pobliskich budynków wielorodzinnych, aby i oni uprzedzili swoich mieszkańców o tym, że w ich sąsiedztwie jest paląca się hałda i należy ją omijać.

Tą sprawą od lat zajmuje się wiele instytucji

Oprócz samorządowców, także wojewoda śląski, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, inspektor nadzoru budowlanego, a nawet prokuratura rejonowa. Wszyscy rozkładają ręce, a z problemem borykają się okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy. Trudno ustalić właściciela działki, który byłby zobowiązany do rekultywacji terenu i usunięcia zapożarowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj