Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Termomodernizacja OSP w Radlinie II

Facebook Twitter

Kolejna strażnica w Wodzisławiu Śl. już po remoncie. Zakończył się trzeci etap termomodernizacji w OSP Radlin II.

Budynek OSP Radlin II w latach 2019 i 2020 roku przeszedł kompleksową termomodernizację. Prace obejmowały wymianę starych węglowych kotłów na nowy kocioł gazowy, wymianę na nową instalacji c.o. i c.w.u. Wykonano ocieplenie elewacji wraz z izolacją ścian piwnic oraz ocieplenie dachu. W obiekcie wymieniono okna oraz częściowo stolarkę drzwiową. W ramach robót towarzyszących zrealizowano remont schodów do piwnicy. Wartość robót budowlanych wyniosła ponad 569 tys. zł.

W lipcu 2020 roku miasto ogłosiło natomiast kolejny przetarg na modernizację OSP Radlin II, a we wrześniu została podpisana z wykonawcą umowa na wykonanie prac remontowych. W projekcie znalazły się prace wykończeniowe, m.in. wymiana drzwi, remont toalet, wykonanie nowej posadzki, prace malarskie, montaż klimatyzacji na dużej sali oraz wykonanie instalacji gazowej w kuchni. W garażu zbudowany został podciąg łączący pomieszczenie garażu i magazynu. Dodatkowo dla potrzeb strażaków adaptowano pomieszczenia po byłym mieszkaniu. Wartość prac wyniosła ponad 251 tys. zł.

W sierpniu 2021 roku wybrano z kolei wykonawcę etapu III prac na obiekcie. Zadanie obejmowało prace budowlane, wykończeniowe w pomieszczeniach straży oraz biblioteki. W ramach prac odnowiono kuchnię, klatkę schodową, korytarze, pomieszczenia piwniczne, wykonano prace płytkarskie i kamieniarskie, tynkowanie, gładzie i malowanie. Zabudowano instalację wentylacyjną wraz z okapem w kuchni oraz nową balustradę na klatce schodowej. Wymieniono drzwi w kuchni i dużej sali oraz drzwi do pomieszczeń na parterze. Wartość prac wyniosła 179,5 tys. zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj