Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Ulica Czarnieckiego do remontu. Jest już podpisana umowa

Facebook Twitter

13 mln złotych tyle ma kosztować remont ulicy Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. Przebudowany zostanie ponad dwukilometrowy odcinek drogi.

fot. powiatwodzislawski.pl

W wodzisławskim starostwie podpisano umowę z wykonawcą na jej modernizację. Ta ze względu na fatalny stan nawierzchni była konieczna

– mówi Kinga Jamioła z Biura Komunikacji.

Kinga Jamioła: Ten remont był konieczny i wyczekiwany przez wszystkich kierowców, którzy przejeżdżają tą ulicą, a także przez pieszych, którzy korzystają z tej drogi. Przebudowany zostanie ponad 2-kilometrowy odcinek, tj. od skrzyżowania z ulicą Jastrzębską aż do tzw. „Rynkocza”, czyli skrzyżowania z Mszańską, Turską i Skrzyszowską. W ramach zadania przewidywana jest oprócz przebudowy m.in. modernizacja chodników, poboczy, budowa odwodnienia drogi, będzie także budowany fragment ścieżki rowerowej.

Pod dokumentem prócz wodzisławskiego starosty podpis złożył także prezydent Wodzisławia Śląskiego, bo ich wspólna inwestycja. Co ważne w 55 procentach jest ona dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kiedy rozpocznie się remont jeszcze nie wiadomo. Termin ukończenia prac zaplanowano na listopad przyszłego roku.

Inwestycja pochłonie ponad 13 milionów złotych. Znaczna część zadania zostanie pokryta ze środków zewnętrznych. Na tę inwestycję powiat pozyskał bowiem dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 55% kosztów kwalifikowanych, tj. kwotę ponad siedmiu milionów złotych. Pozostałą część inwestycji współfinansują łącznie Powiat Wodzisławski i miasto Wodzisław Śląski.
Podpisy złożone

Umowę w imieniu powiatu podpisali starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła. Przy podpisaniu umowy obecny był również prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Wykonawcą inwestycji została wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic.

To kolejne duże zadanie drogowe w tej kadencji zarządu powiatu, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg – mówił starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Termin ukończenia zadania to listopad 2023 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj