Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Wracają debaty z mieszkańcami

Facebook Twitter

W Wodzisławiu znów będą odbywały debaty społeczne. Magistrat wraca do pomysłu sprzed pandemii, kiedy takie spotkania były organizowane często. Debaty z mieszkańcami rozpocznie spotkanie w Pałacu Dietrichsteinów.

debaty z mieszkańcami

Wodzisław – debaty z mieszkańcami na różne tematy

Podczas debat władze miasta na czele z prezydentem mogły porozmawiać o bieżących problemach nurtujących wodzisławian. Zwykle na jednym spotkaniu omawiano konkretny temat jak budownictwo, bezpieczeństwo czy problem alkoholu w mieście.

debaty z mieszkańcami

Dyrektor Centrum Rozwoju Miasta w wodzisławskim magistracie, Anna Szweda-Piguła.

Postanowiliśmy znów zaprosić mieszkańców do bezpośrednich spotkań

– Mówi dyrektor Centrum Rozwoju Miasta w wodzisławskim magistracie, Anna Szweda-Piguła.

Anna Szweda-Piguła: Takie spotkania odbywały się w czasach przed pandemicznych czy w Wodzisławskim Centrum Kultury. Tam się rozmawiało między innymi o ofercie kulturalnej, rozmawiało się o wydarzeniach sportowych itd. I rzeczywiście gdzieś te czasy panendemiczne, mocno przytłumiły nam taką ideę. Ten ruch nie był możliwy do realizacji, ale to nie znaczy, że mamy go zasypać i nie wracać do tych dobrych spotkań, bo sami mieszkańcy nam mówią, że chcieliby się spotkać, chcieliby mieć możliwość porozmawiania, wyrażenia swojego zdania, zgłoszenia swoich pomysłów. Nie każdy chce wyrażać się w sposób elektroniczny, czyli pisać maile lub zostawiać komentarze. I my na takie spotkania już jesteśmy jak najbardziej gotowi. I na takie spotkania właśnie zapraszamy.

Debaty z mieszkańcami będą miały różne tematy. Pierwsze ze spotkań będzie poświęcone kulturze w mieście.

Anna Szweda-Piguła: Podzieliliśmy te spotkania na sekcje tematyczne, tak żeby każdy zainteresowany danym tematem czy obszarem tematów mógł przyjść, posłuchać, porozmawiać. I na tym nam zależy, żeby przyszedł każdy, nie tylko ci, którzy są ze środowisk, na przykład kulturotwórczych, ale też ci, którzy odbiorcami tej kultury w mieście są. Czyli zapraszamy gorąco wszystkich mieszkańców, którzy mają ochotę zobaczyć jakieś widowisko, posłuchać jakiejś muzyki, stworzyć jakiś nowy cykl wydarzeń i chcieliby to zaproponować. Wszystkich gorąco zapraszamy do Pałacu Dietichsteinów.

Pierwsze spotkanie w ramach zaplanowano na czwartek 23 lutego. Początek o 17.00

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023