Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski wrócił do normalności. Za nami Festiwal Reggae Najcieplejsze Miejsce na Ziemi

Facebook Twitter

Wodzisław Śląski udowodnił, że chcieć znaczy móc. Po roku przerwy powrócił Festiwal Reggae Najcieplejsze Miejsce na Ziemi. W sobotni (24.07.) wieczór stadion przy Bogumińskiej znów pulsował w rytm muzyki granej na żywo przez czołówkę polskich artystów.

Organizacja festiwalu w czasie pandemii łatwa nie była

– mówi Rafał Karwot, organizator przedsięwzięcia i lider grupy Tabu, ale jak podkreśla warto było, by poczuć znów publiczność:

Rafał Karwot: Są trudne czasy i trudno zorganizować taki festiwal, bo my robiliśmy ten festiwal ze wzoru, wiedzieliśmy jak ma stać scena, jakie ma być nagłośnienie. Mieliśmy walkę z tym, że cały czas są obostrzenia, że 250 zaszczepionych, reszta niezaszczepionych. Bardzo trudno i nieprzyjemnie robi się festiwal w takiej atmosferze. Bardzo się ciesze, że to się udało, że jesteśmy na tym stadionie i rozmawiamy, muzyka gra, grają zespoły. To było ciśnienie też prezydenta, że ten festiwal się odbywa, powiedział żeby go zrobić i pokazać, że wracamy do normalności.

Rafał Karwot

Wróciliśmy do życia

– mówił prezydent Wodzisławia Śląskiego:

Mieczysław Kieca: Udało nam się, to bardzo trudne przedsięwzięcie, Reggae Festiwal wraca do życia. Rok temu była edycja online, ale to nie jest to. Nie ważne ile osób dzisiaj przyjdzie, ważne że jest możliwość kontaktu artysty z publicznością. Reggae Festiwal  jest jednym z największych naszych osiągnięć i musi trwać. Jeżeli przez lata bawiliśmy się ”normalnie”, pandemia to nie jest rzecz, którą myśmy wymyślili, to jest rzecz która się stała, ale wszyscy potrzebujemy się spotkać, pobawić, porozmawiać i poczuć klimat muzyki reggae.

Mieczysław Kieca

Nie mieliśmy wątpliwości, że uda się festiwal zorganizować

– mówili artyści:

To jest jeden z punktów w Polsce, które są niezbędne do zwiedzenia w skali roku przy okazji tych festiwali, które się odbywają w całym kraju.

Radio 90: Wierzyłeś w to, że uda się w tym sezonie zagrać i przyjechać do Wodzisławia?

Nie wątpiłem w to, więc to musiało się odbyć. Obserwowałem cały rozwój festiwalu i to co się działo w mediach i uważam, że sukcesem jest to, że on się odbył. To jest miejsce, gdzie możemy mieś styczność z fanami i to jest najważniejsze.

Najcieplejsze Miejsce na Ziemi

Dobrze znów być na festiwalu w Wodzisławiu Śląskim

-mówi uczestnicy Najcieplejszego Miejsca na Ziemi.

Najcieplejsze Miejsce na Ziemi

Na NMNZ zagrali: Sidney Polak.Grubson, Tabu, Dubska, Johny Rockers.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj