Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Za szybką jazdę zabrali mu prawko

Facebook Twitter

700 złotych – mandat takiej wysokości wystawili 27-letniemu mężczyźnie wodzisławscy policjanci. To kierowca bmw, który rażąco naruszył przepisy. W czwartkowe (14.08) przedpołudnie w Połomii na ulicy Centralnej policjanci zauważyli samochód przemieszczający się w terenie zabudowanym z dużą prędkością.

Urządzenie pomiarowe wskazało, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia do 50 km/h, pędził z prędkością aż 145 km/h, a ponadto wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Kierowcą okazał się 27-letni mieszkaniec Świerklan.

W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Oprócz wysokiego mandatu na jego konto trafiło aż 15 punktów karnych.

Mundurowi apelują do użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze! Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022