Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Zakończono remont Interny I

Facebook Twitter

Zakończono remont Interny I w Wodzisławiu, w marcu ma być tam przeniesiony oddział wewnętrzny z Rydułtów. Zanim to jednak nastąpi konieczne są poprawki w dopiero co zmodernizowanym obiekcie.

Powodem: przyjęty plan naprawczy szpitala, który zakłada przeniesienie również do tego budynku oddziału rehabilitacji.

Leszek Bizoń: Ale nie będzie to osobny oddział. Będzie też pododdziałem tego oddziału wewnętrznego. W tej chwili trwają prace związane z zagospodarowaniem tego obiektu. Jeżeli chodzi o sam oddział wewnętrzny, który będzie na piętrze, nie ma problemu. Tam jest wszystko tak jak było przygotowane i zaplanowane, zaprojektowane pod oddział wewnętrzny. Natomiast wprowadzając dodatkowo pododdział rehabilitacyjny, w tym momencie użytkownicy nowi tego obiektu widzą troszkę inaczej usytuowanie chociażby sekretariatu – szafy inne, kwestia wyposażenia w meble, bo tam trochę inne meble muszą być. Na pewno w marcu ten oddział będzie przygotowany na przyjęcie pacjentów.

– mówi Leszek Bizoń, starosta wodzisławski. Te dodatkowe prace nie powodują kosztów dla powiatu wodzisławskiego:

Leszek Bizoń: W ramach tej inwestycji, która była prowadzona, roboty budowlane, wyremontowanie tego obiektu, łącznie z instalacjami, łącznie z osprzętem tym wymaganym na stałe zabudowane. Natomiast te przeróbki, o których tam mówimy, w tej chwili nie generują w zasadzie dodatkowych kosztów, bo tam jest jedna ścianka, dwoje drzwi, przełożenie i meble i tak były zaplanowane do zakupu. Część mebli będzie zakupionych bezpośrednio, część niestety trzeba będzie na zamówienie zakupić czy dorobić, ale to było wszystko planowane, że po remoncie te wyposażenie – meble trzeba będzie zrobić.

Remont budynku Interny I kosztował ponad 5 milionów 600 tysięcy złotych. Zakończył się zgodnie z terminem, uzyskano wszelkie wymagane odbiory, dotacja, jaką powiat wodzisławski pozyskał z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych została już rozliczona.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023