Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Trzy razy do tej samej kuchni

Facebook Twitter

Wodzisławscy strażacy aż trzy razy w ciągu kilku godzin wzywani byli pod ten sam adres. Wczoraj (02.07.) po 19.00 ratownicy pojechali do jednego z mieszkań bloku przy ulicy 26 Marca.

Z okien wydobywał się dym, okazało się, że przyczyną była pozostawiona na gazie potrawa. Tym razem nie było ognia, właścicielowi nic się nie stało.

Kilka godzin później, po 23.00 pod tym samym adresem znów potrawa pozostawiona na gazie była przyczyną pożaru w kuchni. Płomienie zniszczyły część kuchni wraz z wyposażeniem oraz instalację gazową i elektryczną w pomieszczeniu. 54-letni właściciel mieszkania trafił do szpitala z objawami podtrucia dymem. Straty wstępnie oszacowano na 10 tysięcy złotych.

Strażacy pojechali raz jeszcze w to samo miejsce dzisiaj (03.07.) nad ranem. W mieszkaniu włączyła się bowiem czujka dymu, prawdopodobnie po wcześniejszym pożarze.

Także w Żorach potrawa pozostawiona na gazie była przyczyną pożaru. Dziś (03.07.) przed 17. strażacy zostali wezwani na osiedle Powstańców Śląskich. W mieszkaniu na 9. piętrze paliła się kuchnia.

Właściciel zapomniał o przygotowywanym posiłku i pojawiły się płomienie. Ogień zniszczył zmywarkę, okap kuchenny, część mebli, okopcone zostały ściany pomieszczenia. Starty wstępnie oszacowano na 10 tysięcy złotych. Nikomu nic się nie stało.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021