Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Utrudnienia w ruchu na ulicy Leszka w Wodzisławiu Śląskim. Sprawdź szczegóły

Facebook Twitter

Poniedziałek i wtorek (21/22.03.) w Wodzisławiu Śląskim to utrudnienia na ulicy Leszka. Chodzi dokładnie o odcinek od marketu do przychodni weterynaryjnej. Zaplanowano tam prace budowlane, dojazd do tej drogi będzie możliwy od strony ul. Kokoszyckiej.

Nawierzchnia ulicy jest mocno wyeksploatowana i zdeformowana, także chodniki mają liczne spękania. Zaplanowane na poniedziałek i wtorek prace to część większej inwestycji. Na remont ulicy Leszka i Mieszka miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, to ponad połowa kosztów, które wyniosą 1,95 mln złotych.

Zakres zaplanowanych robót uwzględnia wykonanie robót rozbiórkowych, wytyczenie elementów drogowych, wykonanie przebudowy nawierzchni jezdni, przebudowy nawierzchni jezdni skrzyżowań oraz zjazdów publicznych, przebudowy oraz wymiany konstrukcji chodników, korekty łuków poziomych jezdni, przebudowy miejsc postojowych dla pojazdów, regulację wpustów ulicznych w pionie z wymianą armatury, odwodnienie korpusu drogowego, zabezpieczenie i przebudowę kolidujących urządzeń obcych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, a także przebudowę oświetlenia ulicznego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023