Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Weekend Kultury Chrześcijańskiej

Facebook Twitter

W piątek (15.06) w Wodzisławiu Śląskim rozpocznie się III Weekend Kultury Chrześcijańskiej. Wydarzenia odbywające się w ramach Weekendu odbędą się w Parku przy ul. Bocznej i Pszowskiej oraz w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Program:
Piątek (15.06)
Wieczór Filmu Chrześcijańskiego
godz. 19.00 – „Fireproof” – sala kinowa WCK

Sobota (16.06)
Dzień dla młodzieży
godz. 10.00 – rozgrywki w siatkówkę
godz. 16.00 – Uwielbienie
godz. 18.300 – Mate.O – koncert w WCK

Niedziela (17.06)
godz. 10.00 – Nabożeństwo pod namiotem
godz. 16.00 – Piknik Rodzinny

Fireproof (2008) – Caleb Holt żyje według porzekadła starego strażaka: nigdy nie porzucaj twojego partnera. Wewnątrz płonących budynków to jego naturalny instynkt. W stygnącym żarze jego małżeństwa, to jest już całkiem inna historia. Przez dziesięciolecie małżeństwa, Caleb i Catherine Holt oddalili się na tyle, że gotowi są, by dalej żyć bez siebie. Ponieważ już przygotowują się do postępowania rozwodowego, ojciec Caleba prosi swojego syna, by spróbował  podjąć eksperyment: Wyzwanie miłosne. Caleb ufający, że „Wyzwanie miłosne” nie ma nic wspólnego z jego „odrodzonymi w wierze” rodzicami, podejmuje próbę. Ale czy może próbować pokochać swoją żonę, podczas gdy odrzuca się możliwość miłości Boga? Czy będzie zdolny ciągle okazywać miłość osobie, która już ma dosyć jego uczucia? Czy też jest to kolejne małżeństwo, które musi „pójść z dymem”?

Mate.O, Mateusz Otremba  – polski wokalista, gitarzysta, fotografik, kompozytor i autor tekstów. Jako wokalista dał się poznać już na giżyckich slotach, stając się później ich współtwórcą. Jest także jednym z animatorów chrześcijańskiej imprezy Manifest we Wrocławiu. Muzykuje od 1996 roku. Debiutował płytą Totalne uwielbienie (1998) nagraną na żywo we Wrocławiu, a cztery lata potem ukazał się jego drugi album Jesteś dobry dla mnie (2002) z pogranicza muzyki soulowej i jazzowej. W czerwcu 2004 roku na konferencji dziecięcej „Dawid Wojownik” zarejestrował nagrania ze spontanicznego uwielbienia, które zostały wydane na płycie Piosenki młodych wojowników, gdzie pojawiła się również piosenka Arki Noego Jezus Ratownik. Zapominam siebie (2006) to kolejny krążek w jego dorobku, a w nagraniach wspierali go m.in. Mietek Szcześniak i Eleonora Niemen.
Jego piosenki śpiewane są w kościołach i na licznych festiwalach. Brał udział w największych imprezach muzyki chrześcijan: m.in. Song of songs Festival w Toruniu, Slot art festiwal w Lubiążu, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie, Festiwal Stróżów Poranka w Chorzowie, a także koncertował w licznych klubach muzycznych czy imprezach plenerowych i za granicą kraju. Występuje także jako solista z chórem Trzecia Godzina Dnia.
źródło: filmweb.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj