Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisław: Wiemy, dlaczego przerwano prace na Placu Zwycięstwa

Facebook Twitter

Dlaczego przerwano prace na Placu Zwycięstwa w Wodzisławiu Śląskim? Piszecie do nas na formularz kontaktu Daj znać. W ubiegłym roku wykonano część prac i nagle je zakończono. Co dalej?

My sprawdzamy i pytamy władze miasta, co się dzieje z tą inwestycją:

Plac Zwycięstwa będzie remontowany. Oczywiście, dla mieszkańców jest to dość dziwna i kuriozalna sytuacja, bo rok temu został wykonany fragment drogi na Placu Zwycięstwa i tylko w tym zakresie, w którym wystarczyło nam środków. Równolegle przygotowywaliśmy się do pozyskania środków zewnętrznych na remont całościowy placu, czyli obwiedni drogowej wraz z parkingami, tj. rzecz ważna. Znaleźliśmy środki finansowe na ten cel, udało się pozyskać środki z funduszu dróg samorządowych i udało się skutecznie rozstrzygnąć przetarg.

Podpisano już umowę z wykonawcą i w tym roku mają ruszyć prace:

Do końca tego roku powinien zostać wyremontowany cały Plac Zwycięstwa, zarówno część drogowa, jak i parkingowa. Prace tamte się zakończyły, choć był to bardzo malutki fragment niezadowalający mieszkańców i rzeczywiście dla odbiorcy z zewnątrz wyglądało to dziwnie. Równolegle robiliśmy wszystko, żeby znaleźć środki, wykonawcę na cały plac, żeby już nie robić krok po kroku, etap po etapie, tylko jednorazowo udało się to zrobić, umowa jest podpisana- plac powinien zostać całkowicie wykonany.

Z prezydentem Wodzisławia Ślaskiego Mieczysławem Kiecą rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj