Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Zatrzymano czterech pijanych kierowców

Facebook Twitter

W miniony weekend policjanci z wodzisławskiej komendy zatrzymali czterech pijanych kierowców, wśród których były dwie kobiety. W udaremnieniu im dalszej jazdy i tym razem pomogli mieszkańcy, którzy dzięki takim postawom wspierają działania policji, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

W piątek (31.07.) policjanci z ruchu drogowego pojechali do Mszany na ulicę 1 Maja, gdzie obywatel ujął nietrzeźwą kierującą. Z jego relacji wynikało, że wyjeżdżając z Urzędu Gminy, zauważył pojazd marki mercedes, którego kierująca poruszała się w kierunku Turzy Śląskiej całą szerokością jezdni. Kierowca, mając podejrzenie, że kobieta może być pod wpływem alkoholu, udaremnił jej dalszą jazdę i powiadomił policję. Nie mylił się. 59-latka miała w organizmie 2,5 promila alkoholu. Straciła już prawo jazdy.

Tego samego dnia w Turzy Śląskiej na ulicy Wodzisławskiej mundurowi zauważyli pojazd marki opel, którego kierująca według wcześniejszego zgłoszenia może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Policjanci widzieli jak, kierująca traci panowanie nad pojazdem i uderza w ogrodzenie posesji. 41-latka „wydmuchała” ponad dwa promile. Kobiecie zatrzymano niezwłocznie prawo jazdy.

W sobotę (01.08.) przed godziną 11.00 policjanci z komendy w Wodzisławiu Śląskim udali się do Olzy na ulicę Dworcową, gdzie kierujący skodą miał znajdować się w stanie nietrzeźwości. Podczas dojazdu na miejsce patrol napotkał pojazd w Gorzycach na ulicy Bogumińskiej. 46-letni kierowca został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem 1,5 promila. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę, przed godz. 22.00 patrol z rydułtowskiego komisariatu zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który jechał na motorowerze i się przewrócił. W związku z raną na głowie pogotowie zdecydowało o przewiezieniu kierowcy na izbę przyjęć. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021